Mám zájem něco dělat

on . Posted in Chci se zapojit.

Chodíte se dívat na naše bohoslužby nebo jiné akce jen jako diváci a nestačí Vám to? To je zcela přirozené, že by to tak nemělo zůstat. Podle Bible byl každému křesťanovi dán nějaký dar Ducha svatého ke společnému prospěchu. A proto je zcela na místě, aby každý od společenství nejen bral, ale také se nějak podílel na jeho zdaru a službě.

Problém může být v tom, že třeba nevíte, jak byste se mohli zapojit. Oblastí je celá škála. Nejprve jsou to již stávající aktivity a služby, ke kterým je možné se připojit a pomáhat s nimi. A mohou být i věci, které sbor nedělá, ale vy třeba vnímáte, že by měl. V takovém případě kontaktujte prosím kazatele nebo někoho ze starších sboru a můžeme si o tom promluvit. Pokud taková věc bude v souladu s posláním sboru a shodneme se, že je k tomu i příhodný čas, pak není vyloučené, že právě Vás Pán Bůh volá k tomu, abyste začali něco, čemu On chce požehnat.

V neposlední řadě jsou tu praktické aktivity, které na webu sice nemají své samostatné rubriky, ale jsou neméně potřebné. Od služby hudbou a zpěvem, přes spolupráci při jednorázových akcích sboru, laická i odborná pomoc při údržbě sborových budov, pomoc s dopravou na bohoslužby a zpět osobám, jimž to kvůli věku již samostatně činí potíže, a podobně.

A samozřejmě všechno něco stojí, ať už provozní energie nebo další výdaje. Takže je třeba se finančně podílet na chodu sboru i akcí prořádaných pro blaho celé společnosti v našem městě i jinde. (viz rubrika Pomoc dalším).

Na závěr ještě tip, který svou důležitostí patří vlastně na úplný začátek: Vše výše zmíněné by bylo jen lidským snažením, kdyby to nebylo podepřeno modlitbami a lidským požehnáním. I to je služba, dokonce pro úplně všechny bez rozdílu věku.

Ještě jste si nevybrali? - Kotnaktujte nás, prosím, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .