Pomoc dalším

on . Posted in Naše služba.

Podle průzkumů si velká většina lidí v ČR myslí, že církev k ničemu není. Na dotaz, kde by hledali pomoc v problémech, by mnohé vůbec nenapalo hledat v církvi. Mrzí nás, že se mnoho lidí setkalo někde se špatnými zkušenostmi. Bible nás učí, že "nemůže zůstat skryto město ležící na hoře" a že "svícen se přece nestaví pod nádobu", ale tak, aby světlo svítilo a ukazovalo lidem na cestu z nesnází a na cestu k Bohu.

Ani nám, členům naší církve není lhostejné, co se kolem nás děje. Proto jsme se dlouhodobě zapojovali a zapojujeme do projektů pomoci při povodních a jiných přírodních katastrofách u nás i v zahraničí, ale taky v mnoha případech mnohem "menších" lidských problémů. Pro Pána Boha není žádný lidský problém tak malý, aby ho přehlížel, ale ani tak velký, aby nešel vyřešit. Pán Bůh dělá veliké věci a my chceme být u toho.

Aktuálně se podílíme třeba na sponzorování některých aktivit pro děti z SOS-vesničky v Brně, dlouhodobě přispíváme na vzdělání jednoho chlapce v Ugandě, pomáháme hendikepovaným lidem v ústavu v Šebetově, a podílíme se na dalších projektech.

Budete-li nás chtít nás v některém z uvedených projektů podpořit, nebo se jinak přidat, klidně nás kontaktujte anebo přijďte osobně.