Články

Záznamy videopřenosů

Dne . Uveřejněno v Články

Čtvrtek 11. června 2020

Neděle 7. června 2020

Čtvrtek 4. června 2020

Neděle 31. května 2020

Čtvrtek 28. května 2020

Neděle 24. května 2020

Čtvrtek 21. května 2020

Neděle 17. května 2020

Čtvrtek 14. května 2020

Neděle 10. května 2020

Čtvrtek 7. května 2020

Neděle 3. května 2020

Čtvrtek 30. dubna 2020

Neděle 26. dubna 2020

Čtvrtek 23. dubna 2020

Neděle 19. dubna 2020

Čtvrtek 16. dubna 2020

Velký pátek 10. dubna 2020

Zelený čtvrtek 9. dubna 2020

Neděle 5. dubna 2020

Čtvrtek 2. dubna 2020

Neděle 29. března 2020

Čtvrtek 26. března 2020

Neděle 23. března 2020

Čtvrtek 19. března 2020

Neděle 15. března 2020

 

Vánoční koncert

Dne . Uveřejněno v Články

Nemohli jste si přijít poslechnout z jakýchkoli důvodů vánoční koncert skupiny MP3D? Přinášíme vám jeho záznam…

Pasti lidské psychiky

Dne . Uveřejněno v Články

Statistika se nám nemusí líbit, ale je neuprosná. Říká, že min. 1 z 5 dospělých Čechů má závažné potíže s duševním zdravím. 603.205 lidí je léčeno v ambulatní psychiatrické péči a 10% z nich jsou mladší 18let.

Jak se žije psychicky nemocnému v současné společnosti a jak jeho blízkým? O tom se rozhodli promluvit manželé Okáčovi na večeru setkání iniciativy NaProTi - Pasti lidské psychiky.

Rozloučení s Kristoslavem Smilkem

Dne . Uveřejněno v Články

Každý člověk nechává na světě nějakou stopu. Zůstávají po něm vzpomínky a to, co udělal. Ať dobré nebo zlé. Ale vždycky to zůstane. Na to dobré se dobře a dlouho vzpomíná. A tak tomu bylo i u Kristoslava Smilka, obětavého člověka s nezapomenutelnými bonmoty Biblických pravd.

Honza a drak aneb bolest ztrat

Dne . Uveřejněno v Články

Třetí setkání iniciativy NaProTi z cyklu Kde pohádky končí, manželství začíná aneb Čtyřikrát o manželství bylo zaměřeno na to, jak ustát velké tlaky a bolestivé ztráty. Hosty byli manželé Viktorinovi, kteří povídali o svých zkušenostech s podnikáním a o tom, jak museli zvládnout smrt malé dcerky.

Pokud jste nemohli přijít do Dvorního divadla, poslechněte si aspoň záznam jejich povídání.

O Popelce aneb Jak oddělit zrno a plevy

Dne . Uveřejněno v Články

Druhý týden v únoru je zaměřen na manželství (Národní týden manželství). Únorová setkání iniciativy NaProTi jsou zaměřená právě na něj - Kde pohádky končí, manželství začíná aneb Čtyřikrát o manželství. A včera proběhlo první z nich s manželi Güttnerovými, kteří  se věnují manželským párům už řadu let. Ze své vlastní zkušenosti i díky mnoha setkáním vědí, že manželství potřebuje péči, a tak se mnohé může změnit.

Pokud jste nemohli na setkání přijít, můžete si poslechnout záznam.

Křesťanství a islám

Dne . Uveřejněno v Články

Co má nebo nemá společného islám s křesťanstvím? Proč lidé z muslimských zemí přichází do Evropy a Ameriky a jaké jsou důsledky příchodu islámu do západních zemí?

O tom všem hovořil Dr. Emir Caner, který vyrůstal v muslimské rodině než se ho a skrze něho dotkl i rodiny Ježíš Kristus. Poslechněte si záznam jeho přednášky s následnou diskusí - Křesťanství a islám. Ježíš Kristus z pohledu křesťanství a islámu.

Sedmero krkavců aneb Naděje nového začátku

Dne . Uveřejněno v Články

Hosty posledního, čtvrté únorové setkání iniciativy NaProTi z cyklu Kde pohádky končí, manželství začíná aneb Čtyřikrát o manželství byli manželé Martina a Jiřinka „Gina“ Čunkovi. V jejich příběhu jsme se dotkli tématu druhého manželství i pěstounské péče.
Oba si každý před lety prošli bolestivým rozvodem a dlouhým obdobím samoty. Vzali se několik let nazpět a mimo jiné fungují jako pěstounští rodiče.

Pokud jste nemohli přijít na setkání do Dvorního divadla, můžete si poslechnout záznam jejich povídání.

O dvanácti měsíčkách aneb Čtyři období manželství

Dne . Uveřejněno v Články

Tématem druhého setkání iniciativy NaProTi z cyklu Kde pohádky končí, manželství začíná aneb Čtyřikrát o manželství bylo povídání o různých obdobích, která se ve vztazích objevují a tom že jsou často velmi podobná těm ročním - ať už je to krásné zamilované jaro nebo naopak chladná zima.
Večerem provázeli manželé Jakub a Karolína Limrovi z Křesťanského společenství Mozaika v Hradci Králové a hovořili o tom, jak ustát změny v manželství, aby na nich manželství neztroskotalo.

Inspirativní setkání jsme nahráli a pokud jste nemohli přijít, můžete si poslechnout aspoň záznam.