Pomoc dalším

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Podle průzkumů si velká většina lidí v ČR myslí, že církev k ničemu není. Na dotaz, kde by hledali pomoc v problémech, by mnohé vůbec nenapalo hledat v církvi. Mrzí nás, že se mnoho lidí setkalo někde se špatnými zkušenostmi. Bible nás učí, že "nemůže zůstat skryto město ležící na hoře" a že "svícen se přece nestaví pod nádobu", ale tak, aby světlo svítilo a ukazovalo lidem na cestu z nesnází a na cestu k Bohu.

Ani nám, členům naší církve není lhostejné, co se kolem nás děje. Proto jsme se dlouhodobě zapojovali a zapojujeme do projektů pomoci při povodních a jiných přírodních katastrofách u nás i v zahraničí, ale taky v mnoha případech mnohem "menších" lidských problémů. Pro Pána Boha není žádný lidský problém tak malý, aby ho přehlížel, ale ani tak velký, aby nešel vyřešit. Pán Bůh dělá veliké věci a my chceme být u toho.

Aktuálně se podílíme třeba na sponzorování některých aktivit pro děti z SOS-vesničky v Brně, dlouhodobě přispíváme na vzdělání jednoho chlapce v Ugandě, pomáháme hendikepovaným lidem v ústavu v Šebetově, a podílíme se na dalších projektech.

Budete-li nás chtít nás v některém z uvedených projektů podpořit, nebo se jinak přidat, klidně nás kontaktujte anebo přijďte osobně.

 

Kurzy Alfa

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Mnoho lidí přemýšlí o světě a zvažuje, jak to všechno kolem nás vlastně vzniklo, a jaký to má smysl. Někdo si rád poslechne odbornou přednášku, jiný raději diskutuje tváří v tvář lidem, kteří tvrdí, že se osobně setkali s Bohem, a říkají další věci, které necírkevní člověk moc nechápe a neví, co si o tom myslet. Každému je bližší něco jiného. Nikdo ale netouží po tom, aby ho nějaký řečník nebo diskutér setřel kvůli nějakým neznalostem, nebo ho kvůli odlišným názorům mlátil Biblí po hlavě.

Právě proto byl v Anglii navržen kurz, který pomáhá hledajícím lidem prozkoumat podstatu křesťanství, aniž by je čekala něaká z výše uvedených nepříjemností. Kurz je skutečně "friendly" a postupně se rozšířil do více než stovky zemí světa napříč různými církvemi.

U nás ve sboru organizujeme kurzy Alfa od roku 2002. Na Smetanově, na stanicích i na dalších místech, kde se sejdou zájemci.

Více o kurzech se můžete dozvědět na www.kurzyalfa.cz.

Sestry

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Setkání sester probíhají pravidelně,každou první středu v měsíci od 17:00 v Malém sá​le.
 Těšit se můžete na obecenství s ženami různého věku, vzájemné sdílení, modlitby a vyučování. Na žádném setkání nechybí ani malé pohoštění pro dotvoření rodinné atmosféry.
Pravidelná setkání však nejsou jedinou naší aktivitou, každoročně se také účastníme baptistické konference českých a slovenských žen. 
 Těšíme se na Vás, Tým sester.

Manželství a rodiny

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Rodiny a děti patří neodmyslitelně k našemu sborovému společenství. Během roku se věnujeme dětem během týdne i souběžně s nedělními bohoslužbami a pořádáme víkendové akce i tábory.

Co by to ale bylo platné, kdyby rodiny nefungovaly ve svém nejvlastnějším jádru? Základem rodiny nejsou děti, ale silná a zdravá manželství. Proto věnujeme cílenou péči také podpoře a rozvoji manželských párů a jejich vzájemných vztahů. Více se můžete dočíst na stránkách Rádi spolu.

Dorost

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Dorost ve věku od 10 do 17 let se schází každý pátek od 17 do 19 hodin v klubovně na Smetanově 20. Hrají se hry, zpívá se, zkoumá, co říká Bible do situací, které prožívají děti v tomto věku.

Dorost pořádá také různé akce a výlety. Rozhodně tam není nuda!

Bližší informace na tel. čísle 730 196 357.

Pro děti v neděli

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Děti máme moc rádi a přejeme si, aby skrze nás cítily, že je Bůh miluje.

Na začátku shromáždění jsou děti spolu s námi v hlavním sále. V úvodní části je pro ně jednou za měsíc připraveno "slovíčko". Po něm, během písně, děti odcházejí na svůj program. 
Miminka zůstávají s rodiči ve shromáždění. Pokud rodiče potřebují (např. dítě "zvýší hladinu hluku"), mohou využít tzv. "dětský koutek" - místnost, ze které je možné sledovat dění v hlavním sále (slyšet a nebýt slyšen). Prosíme rodiče, aby si u vstupu vyzuli obuv, v místnosti je koberec pro děti. Hned vedle této místnosti je malá místnost s umyvadlem, kde je možné dítě přebalit. Pokud bude v dětském koutku více rodičů s dětmi do 2 let, prosíme, využijte také "malý sál", kde je také zvukový přenos z hlavního sálu.

Ve školním roce probíhá program pro děti v těchto skupinách:

Děti ve věku 3 let - předškoláci: klubovna v suterénu pod modlitebnou (je-li to nutné, mohou být tříletí v doprovodu rodiče)

Mladší žáci (1.-3. třída): místnost M.L. Kinga v suterénu, přední část

Starší žáci (4.-6. třída): místnost M.L. Kinga v suterénu, zadní část 

Nejstarší žáci (7. třída): pokoj pro hosty, 2. patro

Skupinky

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Už od Ježíšových dob se církev schází nejen společně při nedělních bohoslužbách, ale také v menších skupinách a skupinkách. Je to mnohem osobnější a pro mnohé lidi přítažlivější než anonymnmí setkání mezi více než 200 lidmi. Služba skupinek však v našem sboru není alternativou nedělních setkání, ale přirozeným doplněním, které vede k osobnímu růstu do podoby Pána Ježíše rychleji a účinněji, než velkoakce. Koneckonců, nevymysleli jsme to my, ale Pán Ježíš, který připravil svých prvních dvanáct.

Na skupinkách se dají dělat různé věci, od studia Bible až po praktické věci zahrnující potřeby členů skupinky i lidí kolem nich.

Chcete-li se zapojit do nějaké skupinky, nebo se dozvědět více, kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář, nebo se přímo optejte kazatele po skončení některé z bohoslužeb.

Senioři

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Od podzimu 2006 se pravidelně schází také klub seniorů. Jsou spolu rádi, rádi si povídají u čaje, kávy a nějakých sladkostí. Slaví spolu narozeniny, zvou zajímavé hosty se zajímavými tématy.

Scházíme se jednou za měsíc, v úterý v 16 hodin v malém sále. Konkrétní datum setkání najdete v měsíčním kalendáři.

Mládež

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Ať jsi věřící nebo ne, zveme tě na setkávání naší (a věříme, že jednou i tvojí) mládeže. Chceme být místem, kde se lidé můžou setkávat spolu s dalšími křesťany, ale především s Bohem. Toužíme vytvářet prostředí, kde se každý bude cítit bezpečně a kam může přijít, ať už je radostný, ztrápený nebo prožívá nudu všedních dní. Součástí Boží rodiny ale nejsou jen mladí lidé. Jsme rádi, že můžeme být součástí sboru, do kterého chodí jak děti a rodiče, tak dědečkové a babičky. Proto se jako mládež snažíme účastnit veškerého dění naší církve.
 

Setkání mládeže se koná každé úterý od 18:00 na Smetanově 20. Více informací a další plánované akce najdeš na našem facebooku facebook.com/mladezbrno.


Dětský klub AWANA

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Awana klub nabízí vyplnění volného času pro děti, zejména na městských sídlištích.

Je určen zejména pro děti od 1. do 7. třídy. Awana má však program i pro předškolní děti a je také připraven program pro starší děti z 8.-9. třídy.

Náplní klubu jsou hry, soutěže, vedení ke kamarádství a vzájemné úctě, budování morálních hodnot na křesťanském principu. Děti se zde jasným způsobem dozví dobrou zprávu o Ježíši Kristu.

Klub se schází na Smetanově 20 každé úterý od 16:30 do 18:30 hod. (kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), nebo ve stanici Medlánky každou středu od 16:30 do 18:30 hod.(kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Více na stránkách klubu AWANA

Biblické hodiny

Dne . Uveřejněno v Naše služba

Každý čtvrtek v 19 hodin se scházíme ke společnému výkladu Bible. Shromáždění není tak slavnostní jako nedělní bohoslužba, ale o to delší prostor je věnován systematickému výkladu Božího slova, někdy také s možností otázek a diskuzí.

A také Bohu společně zpíváme a modlíme se za aplikaci Božího slova do našeho života.

Naše čtvrteční biblické hodiny trvají přibližně 60 až 75 minut.

Stejně jako bohoslužby je možné i biblické hodiny poslouchat živě přes internet. V archivu si můžete poslechnout i jejich záznamy.

Další články...