Pozvánky

Videopřenosy bohoslužeb

on . Posted in Pozvánky

Milí přátelé,

obnovujeme vysílání videopřenosů našich bohoslužeb. Sledujte naše bohoslužby online na našem Youtube kanálu nebo Facebooku každou neděli od 9:00 a každý čtvrtek od 19:00.

Současně jsou nadále vysílány také audiopřenosy, viz Živý audio přenos. Poslouchat právě probíhající bohoslužbu můžete přímo ve webovém prohlížeči - najdete ji v sekci Audio, přímo na úvodní stránce.
Audiozáznamy našich kázání najdete Záznamech kázání, 15 nejnovějších pak také v podcastu ve službě Spotify nebo v našem podcastu

Opatření v souvislosti s infekcí Covid-19

on . Posted in Pozvánky

S ohledem na aktuální zpřísnění omezení v souvislosti s protiepidemickými opatřeními je omezen počet účastníků bohoslužeb a účast na bohoslužbách je vyhrazena především těm, kteří zajišťují bohoslužbu. Bez předchozí domluvy není možné bohoslužby navštívit osobně.

 

Shromáždění jsou však nadále přenášeny živě na našem Youtube a Facebooku, a také živým audio přenosem. Záznamy kázání najdete na webu nebo ve vaší podcastové aplikaci, například na Spotify.

Program na březen 2021

on . Posted in Program bohoslužeb

Čtvrteční i nedělní bohoslužby jsou kvůli opatřením proti covid-19 v březnu online, stejně tak setkávání dorostu a mládeže.

Čtvrtek 19:00

Neděle 9:00

mládež úterý 18:00

dosrost pátek 17:00

dorost Medlánky středa 17:00

Program na leden 2021

on . Posted in Program bohoslužeb

1.1.

 

2.1.

So

 

31.

Ne

900 Nedělní bohoslužba

4.1.

Po

 

5.1.

Út

 

6.1.

St

 

7.1.

Čt

1900 Čtvrteční bohoslužba

8.1.

 

9.1.

So

 

10.1.

Ne

900 Nedělní bohoslužba

11.1.

Po

 

12.1.

Út

 

13.1.

St

 

14.1.

Čt

1900 Čtvrteční bohoslužba

15.1.

 

16.1.

So

 

17.1.

Ne

900 Nedělní bohoslužba

18.1.

Po

 

19.1.

Út

 

20.1.

St

 

21.1.

Čt

1900 Čtvrteční bohoslužba

22.1.

 

23.1.

So

 

24.1.

Ne

900 Nedělní bohoslužba

25.1.

Po

 

26.1.

Út

 

27.1.

St

 

28.1.

Čt

1900 Čtvrteční bohoslužba

29.1.

 

30.1.

So

 

31.1.

Ne

900 Nedělní bohoslužba

 

Program na listopad 2020

on . Posted in Program bohoslužeb

S ohledem na opatření proti pandemii probíhají všechna "shromáždění" online.

1.11.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Jakou reformaci potřebuje církev dnes? 

(Sk 2, 41-47)

Káže Pavel Coufal

2.11.

Po

 

3.11.

Út

 

4.11.

St


 

5.11.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Modlitby za svět - Modlitební večer baptistických žen. 

Vede Ester Kvasňovská, Marie Smilková

6.11.

 

7.11.

So

 

8.11.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Naše zápasy s Bohem (Jákob)

(Ge 32,29)

 Káže Pavel Smilek st.

9.11.

Po

 

10.11.

Út

 

11.11.

St

 

12.11.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Věrnost v čase samoty (Josef) 

(Ge 39-41)

Káže Pavel Coufal

13.11.

 

14.11.

So

 

15.11.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Labyrint mého světa a ráj mého srdce,

aneb: jaké je moje životní putování? (350

let od úmrtí Jana Amose Komenského)

Káže Pavel Coufal

16.11.

Po


 

17.11.

Út

 

18.11.

St

 

19.11.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Bůh vstupující do mé samoty (Elijáš)

(1 Král 19,1-18)

Káže Marek Žitný

20.11.

 

21.11.

So

 

22.11.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Samota tříbí náš charakter (David)

(1 Sa 24 a 26) 

Káže Pavel Coufal

23.11.

Po

 

24.11.

Út

 

25.11.

St

 

26.11.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Vítězství navzdory samotě (Ježíš)

(Mt 26,36-46)

Káže Rastislav Kvasňovský

27.11.

 

28.11.

So

 

29.11.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Jak zvítězit nad spoutaností pornografií?

Pete Lupton (organizace NePornu)

30.11.

Po

 

 

Program na září 2020

on . Posted in Program bohoslužeb

 

  1.9.

Út

1800  Mládež

2.9.

St

 

3.9.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Proč kážeme tak nepopulární poselství? (Ga 1,1-10) Káže Pavel Coufal

4.9.

1700 Dorost

5.9.

So

 

6.9.

Ne

900 Nedělní shromáždění s Večeří Páně

Co se stane, když opravdu přijmeme evangelium (Ga 1,11-24) Káže Pavel Coufal

7.9.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

8.9.

Út

1800  Mládež

9.9.

St

930  Setkání maminek s dětmi (klubovna)

10.9.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Jednota musí být založena na pravdě (Ga 2,1-14) Káže Pavel Coufal

11.9.

1700 Dorost

12.9.

So

 

13.9.

Ne

900  Nedělní shromáždění (křestní bohoslužba)

Už nežiji já, ale žije ve mně On (Ga 2,15-21) Káže Pavel Coufal

14.9.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

15.9.

Út

1800  Mládež

16.9.

St

 

17.9.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Spravedlivý bude žít z víry (Ga 3,1-14) Káže Rasťo Kvasňovský

18.9.

1700 Dorost

19.9.

So

 

20.9.

Ne

900 Nedělní shromáždění

K čemu je tedy zákon dobrý? (Ga 3,15-25) Káže Pavel Smilek st. 

21.9.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

22.9.

Út

1800  Mládež

23.9.

St

930  Setkání maminek s dětmi (klubovna)

24.9.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Sedm jistot Božích dětí (Ga 3,26-4,7) Káže Marek Žitný

25.9.

1700 Dorost

26.9.

So

 

27.9.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Varování pro blízké přátele (Ga 4,8-20) Káže Pavel Coufal

28.9.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

29.9.

Út

1800  Mládež

30.9.

St

 

 

Program na duben 2021

on . Posted in Program bohoslužeb

 

  1.4.

Čt

1500; 1600; 1700; 1800; 1900; 2000  

Zelený čtvrtek - shromáždění s Večeří Páně    Pavel Coufal

2.4.

  1900  Velkopáteční bohoslužba

Ukřižování Ježíše Krista (Lk 23,32-46; Ko 3,1-11)   Pavel Smilek st.

3.4.

So

 

4.4.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Ten, kdo vítězí nad smrtí a dává život (vzkříšení a život) (J 11,25-26) Pavel Coufal

5.4.

Po

800  Klub maminek ZOOM

6.4.

Út

1500  Seniorská bohoslužba

1800  Mládež - online

7.4.

St

 

8.4.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Slova vzkříšeného Ježíše I.: Nepochybuj a věř! (J 20,19-29)  Marek Žitný

9.4.

1700 Dorost - online

10.4.

So

 

11.4.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Slova vzkříšeného Ježíše II.: Pojďte jíst! (J 21,1-14) Pavel Coufal

12.4.

Po

800  Klub maminek ZOOM

13.4.

Út

1800  Mládež - online

14.4.

St

 

15.4.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Slova vzkříšeného Ježíše III.: Miluješ mne víc, než ti zde? (J 21,15-23)  Pavol Andraško

16.4.

1700 Dorost - online

17.4.

So

 

18.4.

Ne

900 - 930 modlitební zoom sboru

Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistů - 930 na ČT2

19.4.

Po

800  Klub maminek ZOOM

20.4.

Út

1800  Mládež - online

 

 

Téma: Co se můžeme naučit od jedné cizinky? (Poselství knihy Rút)

22.4.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Rozhodnutí, které změní tvůj život (Rút 1) Pavel Coufal

23.4.

1700 Dorost - online

24.4.

So

 

25.4.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Když jsi ukrytý pod Hospodinovými křídly (Rút 2) Pavel Smilek st.

26.4.

Po

800  Klub maminek ZOOM

27.4.

Út

1800  Mládež - online

28.4.

St

 

29.4.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Už se tě Bůh někdy zastal? (Rút 3) Pavel Coufal

30.4.

1700 Dorost - online

 

Program na únor 2021

on . Posted in Program bohoslužeb

  1.2.

Po

 

2.2.

Út

1800  Mládež - online

3.2.

St

 

4.2.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Volíme staršovstvo - proč, k čemu, jak… (Sk 14,23) Pavel Coufal

5.2.

1700 Dorost - online

6.2.

So

 

7.2.

Ne

900  Nedělní shromáždění

Nová budoucnost (Zj 21) Pavel Coufal

8.2.

Po

 

9.2.

Út

1800  Mládež - online

10.2.

St

 

11.2.

Čt

1900 čtvrteční shromáždění

Děti jako klenot aneb jaké výzvy a požehnání přináší děti do manželství. Národní týden manželství. Petr a Jana Jelenovi, Marek Žitný

12.2.

1700 Dorost - online

   

Nové téma: Jak přežít krizová období života

14.2.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Co se můžeme naučit o překonání krize od Jóba (Jb 42,5) Pavel Coufal

15.2.

Po

 

16.2.

Út

1800  Mládež - online

17.2.

St

 

18.2.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

V krizových dobách přemýšlej, na co myslíš (Ef 4,22). Pavel Coufal

19.2.

1700 Dorost - online

20.2.

So

 

21.2.

Ne

900  Nedělní shromáždění

V krizových dobách rozvíjej svůj duchovní život (Fp 3,13-14) Pavel Smilek st.

22.2.

Po

 

23.2.

Út

1800  Mládež - online

24.2.

St

 

25.2.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

V krizových dobách buduj zdravé vztahy (Ř 12,15-16a) Pavol Andraško

26.2.

 

27.2.

So

 

28.2.

Ne

900 Nedělní shromáždění

V krizových dobách vytvářej zdravou církev (Žd 10,24-25) Pavel Coufal

 

Program na prosinec 2020

on . Posted in Program bohoslužeb

Níže uvedený program platí s částečnými omezeními podle celostátně vyhlášených protiepidemických opatření.

 

1.12.

Út

 

2.12.

St

 

3.12.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Jak se zbavit pochybností ohledně našich Vánoc. (Lk 1,5-25)

Slovo: Pavel Coufal

4.12.

 

5.12.

So

 

6.12.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Přichází ten, který je naší nadějí (Iz 9,1-6)

Slovo: Pavel Coufal

7.12.

Po

 

8.12.

Út

 

9.12.

St

 

10.12.

Čt

1900 Čtvrteční shromáždění

Čím nás mohou Vánoce šokovat?

(Lk 1,26-38)

Slovo: Pavol Andraško

11.12.

 

12.12.

So

 

13.12.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Co udělal Bůh pro nás? (Lk 1, 67-79)

Slovo: Petr Coufal

14.12.

Po

 

15.12.

Út

 

16.12.

St

 

17.12.

Čt

1900 Adventní večerní bohoslužba (písně a slovo)

18.12.

 

19.12.

So

 

20.12.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Od pohádky k realitě (Zj 3,20)

Slovo: Meego Remmel, prezident Evropské baptistické federace

21.12.

Po

 

22.12.

Út

 

23.12.

St

 

24.12.

Čt

 

25.12.

1000 Vánoční shromáždění

Dar, který se nedá popsat

(2 K 15,10)

Slovo: Pavel Coufal

26.12.

So

 

27.12.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Co říct na závěr tak zvláštního roku, jakým byl rok 2020?

Slovo: Pavel Coufal

28.12.

Po

 

29.12.

Út

 

30.12.

St

 

31.12.

Čt

1700 Silvestrovské setkání

Program bude oznámen

 

Program na říjen 2020

on . Posted in Program bohoslužeb

Níže uvedený program může být případně ovlivněn optatřeními proti covid-19.

 

1.10.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Příběh o dvou ženách: jsi dítětem svobodné nebo otrokyně? (Ga 4,21-31) Káže Pavel Coufal

2.10.

600 KLUB modlitby mládeže

1700 Dorost

3.10.

So

 

4.10.

Ne

900 Nedělní shromáždění s Večeří Páně

Neděle díkůvzdání

káže Pavel Coufal

1400 Odpoledne vděčnosti (písně, svědectví, sdílení, společenství)

5.10.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

6.10.

Út

1800  Mládež

7.10.

St

930  Setkání maminek s dětmi (klubovna)

8.10.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Podstatná je víra, která se uplatní skrze lásku (Ga 5,1-12). Káže Rastislav Kvasňovský

9.10.

600 KLUB modlitby mládeže

1700 Dorost

10.10.

So

 

11.10.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Jak žít každý den z moci Božího Ducha? (Ga 5,13-26). Káže Pavel Smilek st.

12.10.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

13.10.

Út

1800  Mládež

14.10.

St

 

15.10.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Večer modliteb a chval. Slouží hudební skupina MP3D

16.10.

600 KLUB modlitby mládeže

 1700 Dorost

17.10.

So

 

18.10.

Ne

900 Nedělní shromáždění

Jak nést ty, kteří padnou. (Ga 6,1-5). Káže Pavel Coufal

19.10.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

20.10.

Út

1800  Mládež

21.10.

St

930  Setkání maminek s dětmi (klubovna)

22.10.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění - služba mládeže

Zákon zasévání a sklízení (Ga 6,6-10). Káže Pavol Andraško

23.10.

600 KLUB modlitby mládeže

 1700 Dorost

24.10.

So

 

25.10.

Ne

1000 Společná bohoslužba protestantských církví, CČSH Botanická ul. (Naše nedělní shromáždění nebude)

26.10.

Po

1630 Modlitební setkání (místnost M.L. Kinga)

1630 Awana

27.10.

Út

1800  Mládež

28.10.

St

 

29.10.

Čt

1800 Modlitební setkání sboru

1900 Čtvrteční shromáždění

Jediné, na čem záleží (Ga 6,11-18) káže Pavel Coufal

30.10.

600 KLUB modlitby mládeže

 

Program na léto 2020

on . Posted in Program bohoslužeb

2.7 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Věřím v mocného Boha. Úvod do knihy Jozue (Nu 13 a 14)
Pavel Coufal
5.7 Ne 9:00   Nedělní shromáždění Buď rozhodný a statečný (Joz 1)
Pavel Coufal
9.7 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Překvapující víra (Joz 2)
Pavel Coufal
12.7 Ne 9:00   Nedělní shromáždění
Host: Mick Stockwell
16.7 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Bůh nám otevírá cestu (Joz 3)
Pavol Andraško
19.7 Ne 9:00   Nedělní shromáždění s Večeří Páně Má smysl stavět pomníky? (Joz 4)
Pavel Coufal
23.7 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Jak nás Bůh připravuje na naše zápasy? (Joz 5)
Pavel Kohl
26.7 Ne 9:00   Nedělní shromáždění Když Bůh bojuje za nás (Joz 6)
Marek Žitný
30.7 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Hřích zasahuje celé společenství (Joz 7)
Tomáš Kratochvíl
2.8 Ne 9:00   Nedělní shromáždění  Hledáme nebo nehledáme Boží vůli? (Joz 9)
Pavel Smilek
6.8 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Duchovní boje tehdy a dnes (Joz 10,1-15)
Jan Pokorný
9.8 Ne 9:00   Nedělní shromáždění Hospodin dává odpočinutí (Joz 20,1-9; 21,1-3. 43-45)
Štěpán Exner
13.8 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Jak řešit spory (Joz 22)
Rastislav Kvasňovský
16.8 Ne 9:00   Nedělní shromáždění (rozhlasová bohoslužba ČRo 2) Rozhodni se, pro co chceš žít (Joz 24)
Pavel Coufal
20.8 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Proč se někdy točíme pořád dokola? (Úvod do knihy Soudců) (Sd 2,1-3,6)
Pavel Smilek
23.8 Ne 9:00   Nedělní shromáždění Debora a Bárak - statečnost a strach (Sd 4-5)
Stephen Folker
27.8 Čt 19:00   Čtvrteční shromáždění Gedeón - když jsme ve škole víry (Sd 6-8)
Pavel Coufal
30.8 Ne 9:00   Nedělní shromáždění Jakého Boha chceme znát? (Mk 4:35-41)
Luděk Brdečko