Poprvé u nás

Přivítání od kazatele

Petr Coufal

Vítáme vás na stránkách Sboru Bratrské jednoty baptistů v Brně!

Rádi bychom se vám takto alespoň trochu představili. Jsme křesťanská církev, společenství lidí, kteří věří v Pána Ježíše Krista. Přesvědčili jsme se, že Bohu záleží na nás všech, a můžeme s ním mít živý vztah díky Ježíši Kristu.

Scházíme se jak v neděli k živým bohoslužbám pro dospělé i pro děti, tak v týdnu ke studiu Bible. Nabízíme možnost nejrůznějších setkávání pro děti, mládež i dospělé.

Velmi rádi bychom se také rozdělili o to, jak jsme poznali Boha a jak ho může poznat každý člověk. Budeme rádi, když si nás proklepnete na stránkách, na facebooku a na našem YouTube kanálu, a dostanete odvahu mezi nás zavítáte osobně. Najdete nás v Brně, na Smetanově 20.

Petr Coufal
kazatel (tel: 605 127 782, petr.coufal@baptistebrno.cz)

Modlitebna BJB v Brně

Modlitebna BJB v Brně

Nejčastější otázky (FAQ)

Kde nás najdete?

Naše modlitebna se nachází v Brně – Veveří, na ulici Smetanova č. 20. Zastávka Antonínská tramvaje (šaliny) č.1.

Mohu přijít s dětmi?

V našem společenství je mnoho rodin s dětmi. Děti jsou spolu s dospělými během začátku bohoslužeb, kdy společně zpíváme a modlíme se k Bohu. Potom následuje krátké oslovení dětí (“slovíčko”), po kterém jdou děti do tzv. “nedělní školy”. Máme 4 skupiny dětí rozdělené podle věku, každá má svůj program v suterénních místnostech.

Pro rodiče s těmi nejmenšími je k dispozici místnost, odkud je možné prosklenou stěnou vidět do sálu a slyšet kázání. Také je k dispozici místnost zařízená na přebalení dětí.

Co si mám obléct?

Pro nás je nejdůležitější to, co se děje uvnitř nás, v našem srdci. Chceme naslouchat Božímu slovu, které k nám zaznívá. Vnější věci, jako oblečení, nejsou tím podstatným. V našich shromážděních se setkáte s lidmi, kteří přijdou v džínách a tričku, stejně tak jako s těmi, kteří mají oblek s kravatou. Většina lidí je někde mezi tím.

Přesto si přejeme, aby nikdo svým stylem oblečení a vzhledu nepřitahoval zbytečně pozornost na sebe. Myslíme si, že to, co má člověk na sobě, by nemělo rušit druhé a odvádět je od uctívání Boha. Chceme zaměřit svoji pozornost na Ježíše Krista.

Jak se mohu zapojit?

Do služby v našem společenství se můžete zapojit modlitbami, v rámci různých skupin nebo finančně.

Kdo by se chtěl dozvědět víc o křtu nebo připojení k církvi, nabízíme osobní setkání a nebo kurzy

Copyright © 2024 Sbor Bratrské jednoty baptistů v Brně. Všechna práva vyhrazena.